Fig rolls - fíkové sušenky

Fíky mám moc ráda, takže fíkové sušenky jsem si vygooglila na těchto stránkách
jsou moc dobré, moc fíkové a navíc je zde použito jen opravdu malé množství cukru. 
Sušenky jsou sladké díky přirozené sladkosti sušených fíků, takže když je jím ve větším množství, uklidňuji se myšlenkou, že jsou vlastně tak trochu zdravé:-)


Zde je recept:

Náplň:

- 200 gramů sušených fíků
- 2 lžíce hnědého třtinového cukru
- 2 lžičky citrónové šťávy
- 1 lžička kakaa
- špetka soli

Těsto:

- 125 g hladké mouky
- 125g celozrnné mouky
- 75 g másla
- 2 lžíce hnědého třtinového cukru
- 2 lžíce mléka
- 1 vejce
- 1/2 lžička vanilkového extractu
- 1/4 lžičky kypřícího prášku


Postup:

Nejdřív si připravíme těsto. Všechny ingredience dáme do kuchyňského robotu a necháme těsto pěkně promíchat až se spojí. Těsto rozdělíme na dva díly, zabalíme do fólie a dáme do ledničky na hodinu.

Nakrájíme fíky a dáme je do hrnce, zalijeme 300ml vody a vaříme 20 minut. Pak přidáme ostatní ingredience a vaříme dokud se šťáva v hrnci skoro nevypaří. Viz.obrázekPak hrnec odstavíme a necháme směs trochu vychladnout, tyčovým mixérem řádně promixujeme. Směs dáme stranou a necháme vychladnout.

Vezmeme těsto z ledničky a každý díl vyválíme mezi fóliemi do tvaru obdélníku. Doprostřed dáme fíkovou náplň a pomocí spodní fólie ohneme jednu stranu přes směs a pak druhou, tak aby jsme měli náplň pěkně schovanou - zarolujeme pomocí fólie a nožem krájíme kolečka asi 1cm široké. Dáme na plech vyložený pečícím papírem a pečeme při 150 stupních 30 minut.