Čarodějčiny prsty

Dcerka mi před týdnem oznámila, že pozvala děti z okolí k nám na Halloween párty. Dětem samozřejmě nezapomněla slíbit, že na párty budou její oblíbené sušenky - čarodějčiny prsty a muffinky a....spousta soutěží. 

No mám to zlaté dítě, takže mezi hromadou učení a povinností pečeme, tiskneme omalovánky, googlujeme nějaké vhodné hry a dcera mě podporuje slovy,"ne mamko to je blbý, ne tohle nekupuj, tuhle hru hrát nechci..." No nejsou ty naše děti prostě zlatíčka.
Jistě teď mnozí namítnete, že Halloween je další americký svátek, který tady nechcete. No, jelikož studuji angličtinu a učím angličtinu...pro mě je to tak trochu povinnost něco o Halloweenu vědět a ukázat dětem jak se Halloween slaví. Navíc si myslím, že tento svátek je opravdu moc pěkný, tak proč toho nevyužít.

 

Happy Halloween!

Ingredience:
- 1 hrnek změklého másla
- 1 hrnek moučkového cukru (nebo rozmixovaného třtinového cukru)
- 1 vejce
- 2 lžk vanilkového extraktu
- 2 3/4 hrnku hladké mouky (nebo špaldové mouky)
- 1 lžk kypřícího prášku
- 3/4 hrnku mletých mandlí
- mandle
- červený dekorační gel (nemusí být)

Postup:
V míse smícháme máslo, cukr, vejce, mandle, vanilkový extrakt, mouku, kypřící prášek. Těsto zabalíme do fólie a dáme do ledničky na 30 minut.
Předehřejeme troubu na 170C.

Z těsta udždibujeme kousky (asi vrchovatou lžičku) a vyválíme. Na jednu stranu prstu dáme mandli a párátkem vytlačíme klouby prstu.

Prsty dáváme na plechy vyložené pečícím papírem. Pečeme asi 25 minut v troubě.

Po vychladnutí můžeme ještě gelem dobarvit nehty.